Przejdź do treści głównej
Archiwum

Parametry wody

Średnie wartości podstawowych parametrów jakości wody dostarczanej przez MPWiK w III kwartale 2022 roku (UWAGA! Aktualizacja po zakończeniu każdego kwartału; Parametry określone poniżej granicy oznaczalności nie są liczone do średniej).
Przedstawiona w tabeli twardość w różnych punktach miasta może różnić się o kilka stopni, jednak różnice te nie powinny mieć wpływu na funkcjonowanie sprzętów AGD, takich jak pralki czy zmywarki.

Wartości normatywne podano na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017 r. poz. 2294).

Średnie wartości podstawowych parametrów jakości wody dostarczanej przez MPWiK w III kwartale 2022 roku

parametrjednostkaZPW „Na Grobli”
wynik
ZPW „Mokry Dwór”
wynik
Leśnica pompownia II stopnia
wynik
norma
Azotanymg/l2,14,52,150
Azotynymg/l<0,010<0,010<0,0100,5
Barwamg/l Pt<22,2<2Akceptowalna przez konsumentów i bez nieprawidłowych zmian
Chlorkimg/l352886250
Fluorkimg/l0,190,160,241,5
Magnezmg/l98247-125
Manganµg/l<5<5<550
MętnośćNTU<0,5<0,5<0,5Akceptowalna przez konsumentów i bez nieprawidłowych zmian. Zalecany zakres wartości do 1,0
Odczyn pH7,67,47,76,5-9,5
Przewodność elektryczna właściwaµS/cm5073999462500
Siarczanymg/l5644163250
Temperatura°C11,920,017,7
Twardość ogólnamg/l CaCo3179-212123-16335960-500
Wapńmg/l6345104
Żelazoµg/l16<1020200

Twardość przeliczenie jednostek

jednostkaZPW „Na Grobli”ZPW „Mokry Dwór”Leśnica pompownia II stopnia
mmol/dm31,8-2,11,2-1,63,6
mval/dm33,6-4,22,5-3,37,2
st. niem.10-11,96,9-9,120
st. ang.12,5-14,88,6-11,425
st. franc.18-2112-1636
mg/dm3 CaCO3179-212123-163359
Zamknij
UWAGA AWARIA

Planowana data przywrócenia dostawy wody:
Zamknij

Brak wydarzeń w tym dniu

Zwiń
Proszę wpisać poprawny adres e-mail Zgoda na przetwarzanie danych osobowych jest wymagana dla dalszego procesu
Dziękujemy

Brak wydarzeń

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia Twojej przeglądarki. Zobacz politykę prywatności.

Za chwilę usuniesz pliki cookies w serwisie MPWiK. Aby zmiany zostały wprowadzone, musimy odświeżyć stronę.
Zgadzasz się?

Telefon Koperta Email
Formularz aktualizacji danych dla klientów MPWiK
Uzupełnij formularz